Zomrel obľúbený kňaz, ktorý bojoval so smrteľnou chorobou!

22.6.2023- „Ciao, ciao, ciao Bambini!“ Týmto dojemným pozdravom sa veriaci rozlúčili s obľúbeným univerzitným kňazom, Jozefom Žvandom (†55), ktorý nás navždy opustil v utorok v Ružomberku. Tento pozdrav, prekladaný ako „Ahojte decká!“ bol jeho neodmysliteľnou súčasťou. V piatok sa od milovaného farára budú môcť rozlúčiť v jeho rodnej obci na východe Slovenska. Jozef Žvanda prešiel dlhú cestu boja s ťažkou chorobou!

Mimoriadne obľúbený kňaz, najmä medzi mladými veriacimi, stál pri zrode Univerzitného pastoračného centra Jána Vojtaššáka v Ružomberku, kde slúžil od 1. októbra 2001, čo je najdlhšia doba pôsobenia medzi všetkými kňazmi. Jozefovi Žvandovi bola zverená duchovná starostlivosť o študentov, pedagógov a zamestnancov Katolíckej univerzity.

Napriek tomu, že jeho posledné mesiace života poznamenala závažná onkologická choroba a časté hospitalizácie, komunikoval s nami prostredníctvom sociálnych sietí. S úsmevom na tvári nás oslovil cez svoje videohovory až do posledných dní. Dokonca našiel dosť síl, aby na niekoľko hodín opustil nemocnicu a minulú nedeľu oslávil vo svojej rodnej obci v Šarišských Dravciach 25. výročie svojej kňazskej vysviacky.

Plánované slávnosti v obci, ktoré sa mali konať tento víkend, boli zrušené v súvislosti s touto hlboko dojímavou strátou.

Pridaj komentár

Previous post 11-ročné dievča skončilo v nemocnici! Chyba sociálnych pracovníčok, ktoré ju nechali vystavenú na balkóne bez Vody!
Next post Peter Sagan neobhájil titul majstra Slovenska, v záverečnom špurte spadol