Záchranná operácia na dne Atlantického oceánu: Boj s časom o životy miliardárov

Nezvestná turistická ponorka Titanicu, stratila sa v Atlantickom oceáne v hĺbke 10 kilometrov, čím vytvorila scénu pre najväčšiu pátraciu operáciu v histórii. Na palube sú medzi inými britský miliardár Hamish Harding, majiteľ spoločnosti OceanGate, a pákistanský miliardár so synom. Napriek významu ich identít je naliehavým problémom úbytok zásob kyslíka, ktorého by malo byť dosť iba na ďalších 60 hodín.

Rýchlo sa blížiaca hroziaca kríza vyvolala globálnu záchranársku operáciu. Francúzsky výskumný ústav pre využívanie morí (IFREMER) vyslal loď Atalante, vybavenú hlbomorským robotom Victor 6000, schopným operovať až do hĺbky 6000 metrov.

Ponorka stratila signál a jej presná poloha je neznáma. Neistota je ešte znásobená neexistenciou technológie potrebnej na záchranu ponorky z takýchto hĺbok. Život na palube sa musí rýchlo meniť na kritický stav, vzhľadom na chladné podmorské podmienky, kde teplota klesá na mínus 22 stupňov Celsiusa.

Pridaj komentár

Previous post MASAKER – Tragický koniec v dubnickej väznici: Odsúdený väzeň si sám ukončil život
Next post Vysoké Nebezpečenstvo! Z Psychiatrickej Kliniky Ušiel Pedofil – Policajti Varujú a Žiadajú o Pomoc pri Pátraní