Vysoká Hra o Moc: Zakladateľ Wagnerovej Skupiny v Konflikte s Ruským Ministerstvom Obrany

20.6.2023 – Jevgenij Prigožin, zakladateľ notoricky známej Wagnerovej skupiny, podľa britskej vojenskej rozviedky narušuje autoritu ruského ministerstva obrany. Ministerstvo to označuje za „nešťastné“ činy v kontexte ukrajinskej protiofenzívy, čo uviedlo britské ministerstvo obrany v správe o ukrajinských vojnových udalostiach.

Prigožin nedávno vyjadril očakávanie odpovede od ruského ministerstva obrany na jeho návrh kontraktu. To sa stalo ako reakcia na rozhodnutie ministerstva, že všetky „dobrovoľnícke útvary“ by mali podpísať kontrakty s ním do 1. júla. Prigožinov vzťah s ruskými vojenskými orgánmi a samotným Vladimirom Putinom sa zhoršuje.

Minulý týždeň britské ministerstvo obrany oznámilo, že Prigožin odmieta povoliť Wagnerovej skupine podpísať zmluvy s ministerstvom obrany, čím otvorene odporuje ruskému vojenskému vedeniu a Putinovi. Aký dopad bude mať tento konflikt na situáciu v Rusku a na Ukrajinskej fronte, je otázkou, ktorú sa pokúšajú analytici v súčasnosti objasniť.

Pridaj komentár

Previous post Vysoké Nebezpečenstvo! Z Psychiatrickej Kliniky Ušiel Pedofil – Policajti Varujú a Žiadajú o Pomoc pri Pátraní
Next post Nový zákon ohrozuje materskú? Expert Jozef Mihál upozorňuje na možnú stratu dávok pre tisíce tehotných žien