Vulgárne výrazy na predstavení kandidátovej listiny OĽaNO

6.7.2023 – Líder OĽaNO a priatelia, Igor Matovič, zažil nepríjemný incident počas predstavenia kandidátovej listiny do septembrových parlamentných volieb. Tento trapas sa odohral počas tlačovej konferencie, ktorú organizovalo hnutie OĽaNO a priatelia v rušnom centre Bratislavy. Cieľom konferencie bolo predstaviť členov kandidátky a informovať o koalícii strán OĽaNO a priatelia, Kresťanská únia (KÚ) a Za ľudí, ktorú povedie Erika Jurinová, predsedníčka Žilinského samosprávneho kraja.

Medzi prvými desiatimi kandidátmi sa nachádzajú známe osobnosti, ako bývalý vedúci Úradu vlády SR a člen predsedníctva OĽaNO Július Jakab a predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič. Na deviatom mieste je bývalý minister zdravotníctva Marek Krajčí a na desiatom mieste bývalý šéf rezortu vnútra Roman Mikulec.

No práve počas prejavu Júliusa Jakaba sa zo zhromaždeného davu ozval nahnevaný neznámy muž, ktorý Matovičovi adresoval vulgárne a agresívne slová. Keďže sa celá situácia odohrávala v priamom prenose, nebolo možné zabrániť tomu, aby sa videozáznam zo scénky rýchlo neobjavil na internete. Medzi prvými stránkami, ktoré upozornili na tento trapas šéfa OĽaNO, bola aj satirická stránka, ktorá zverejnila video s titulkom „Oľano si našlo svojich priateľov“.

Je zaujímavé, že Matovič sa nachádza na 150. mieste kandidátovej listiny OĽaNO. Podľa jeho slov budú septembrové parlamentné voľby aj súbojom o nového predsedu hnutia.

Tento incident prináša pripomienku o dôležitosti dodržiavania slušnosti a rešpektu v politickom diskurze. Je dôležité, aby politické strany a kandidáti boli schopní prezentovať svoje názory a programy bez použitia vulgárnych výrazov a urážok.

Previous post Tragický prípad: Nezvestný turista zo Bieloruska nájdený mŕtvy pod Rysmi v Tatrách – Video
Next post Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj navštívil Bulharsko a jeho ďalšie plány vzbudzujú záujem.