V dôsledku silných dažďov sa pretrhla hrádza na rieke, evakuovaných sú stovky ľudí

V dôsledku prívalových dažďov sa pri obci Dolnja Bistrica ležiacej na východe Slovinska pretrhla hrádza na rieke Mur. Voda ohrozuje desať okolitých obci, informovala slovinská agentúra STA.

Ako uviedla verejnoprávna televízia RTV Slovenija, z Dolnej Bistrice bolo evakuovaných okolo 500 ľudí. Úrady sa pokúšajú utesniť priehradu betónovými blokmi transportovanými vrtuľníkom.

Prikročili sme k absolútne nevyhnutnej evakuácii, pretože je to jediné opatrenie na zabránenie prípadným obetiam,“ povedal veliteľ civilnej ochrany Srecko Šestan. Dodal, že ak voda začne odnášať pôdu, hrádza sa okamžite zrúti a prívalová vlna zasiahne deväť alebo desať dedín.

Hydrológ Janez Polajnar pre RTV Slovenija povedal, že situácia je „nepredvídateľná“. Prietok na rieke Mur je druhý najvyšší v histórii (1420 metrov kubických za sekundu) a hladina na hornom toku pri rakúskom Grazi stále stúpa.

Previous post To nie je možné! Ďalší kontakt trojice medveďov s ľuďmi na obľúbenom turistickom mieste na strednom Slovensku!
Next post STRAŠNÁ SMRŤ mladej ženy hneď po oslave narodenín, našli ju mŕtvu v zavlažovacom kanáli v kufri auta