Utečenecká kríza v Európe: Polícia zadržala dvoch mimoriadne nebezpečných Sýrčanov, sú členmi teroristickej skupiny Islamský štát!

V Nemecku zadržali dvoch Sýrčanov podozrivých z členstva v islamistickej organizácii. Oznámila to tamojšia prokuratúra, informuje TASR podľa správ agentúr AP a DPA.

Dvojicu Sýrčanov, ktorých v súlade s nemeckými pravidlami o ochrane osobných údajov identifikovali len ako Amir A. a Básil O., zadržali v stredu, a to jedného v severonemeckom meste Kiel a druhého v Mníchove. Polícia u nich uskutočnila domové prehliadky a obaja podozriví sú vo väzbe.

Obaja sú obvinení z členstva v teroristickej organizácii Liwá Džund al-Haramajn, ktorú podľa vyjadrenia nemeckej prokuratúry založil v roku 2013 samotný Amir A. Poprednú funkciu v skupine údajne zastával aj Básil O.

Previous post Mimoriadna správa! Ďalšia vážna dopravná nehoda na diaľnici pri Bratislave, museli ju uzavrieť, vyhnite sa jej!
Next post Brutálna vražda! Polícia našla telo ženy v priehrade, vrah ju kvôli peniazom zabil, rozrezal na časti a hodil z mosta