Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj navštívil Bulharsko a jeho ďalšie plány vzbudzujú záujem.

6.7.2023 – Vo štvrtok sa Zelenskyj zúčastnil oficiálnej jednodňovej návštevy Bulharska, čo potvrdila aj bulharská vláda. Jeho príchod do hlavného mesta Sofie vzbudil otázky, či sa jeho cesta bude týkať aj našej krajiny. Podľa informácií portálu tvnoviny.sk sa Zelenskyj večer presunie do Prahy a nie je vylúčené, že navštívi aj Bratislavu.

Česká republika a Slovensko otvorene podporujú Ukrajinu od začiatku konfliktu a poskytujú jej vojenskú aj humanitárnu pomoc. Napriek tomu ministerstvo zahraničných vecí a prezidentský palác nezverejnili žiadne oficiálne potvrdenie o Zelenského príchode. Americká agentúra AP správne informovala, že prezident Zelenskyj plánoval pricestovať do Prahy, kde mal stretnutie s českým premiérom Petrom Fialom. Avšak neskôr AP túto správu stornovala. Zelenskyj mal podľa pôvodných informácií prísť do Česka z Bulharska, kde absolvoval krátku návštevu na pozvanie novej prozápadnej vlády.

Rezort vnútra správu nekomentuje. „Vo všeobecnosti možno skonštatovať, že Úrad na ochranu ústavných činiteľov z bezpečnostných dôvodov nezverejňuje, ani nekomentuje postupy pri akejkoľvek návšteve zahraničnej delegácie či vnútroštátnych udalostí,“ uviedol tlačový odbor ministerstva vnútra.

Previous post Vulgárne výrazy na predstavení kandidátovej listiny OĽaNO
Next post Hľadáme Veroniku, prosíme o pomoc