Strašná a tragická nehoda vlaku s autom, posádka nemala šancu prežiť

K zrážke vlaku s osobným vozidlom zn. VW Passat došlo v utorok (14. 11.) krátko pred 20.00 h na železničnom priecestí v obci Čerhov v okrese Trebišov. „Cestujúci vo vlaku sa nezranili, žiaľ, 58-ročný vodič vozidla utrpel zranenia, ktoré boli nezlučiteľné so životom a na mieste im podľahol,“ informovala košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

Auto prichádzalo po ceste v smere od obce Veľaty. Rušeň so štyrmi osobnými vozňami, v ktorých sa v tom čase nachádzalo 15 cestujúcich, narazil do jeho zadnej ľavej časti. „Podľa doterajších zistení vodič osobného motorového vozidla pravdepodobne nerešpektoval vodorovnú polohu dvojitých závor a funkčnú svetelnú a zvukovú signalizáciu, a vošiel do jazdnej dráhy prichádzajúcemu vlaku,“ uviedla polícia.

Rušňovodiča policajti podrobili dychovej skúške, ktorá prítomnosť alkoholu v jeho dychu nepotvrdila. To, či bol pod vplyvom alkoholu alebo iných návykových látok nebohý vodič, bude zisťované pri nariadenej pitve.

Z dôvodu dokumentovania tragickej udalosti bola v tomto úseku na niekoľko hodín zastavená vlaková doprava. Cestná doprava v tomto úseku bola presmerovaná a riadili ju policajti,“ konštatovala Ivanová.

Previous post Dramatická Prenasledovačka v Piešťanoch: Polícia Zadržala Dvoch Mužov
Next post Aktualizované: Vážna zrážka plného školského autobusu s kamiónom, hlásia viacero mŕtvych a zranených mladých študentov