Šokujúci verdikt! Dušan Dědeček, páchateľ päťnásobnej vraždy, dostal prekvapivo nízky trest po priznaní zločinu!

8.6.2023 – Dušan Dědeček, spôsobiteľ hromadnej tragédie na zastávke Zochova v Bratislave, si bude odpykávať trest 15 rokov za zmaľovanie piatich nevinných životov. Túto verdikt vyniesol Mestský súd Bratislava I, odsúdil ho za všeobecné ohrozenie.

Tragickú nehodu, ktorá šokovala celú Bratislavu minulý rok, spôsobil Dušan D., keď svojím autom narazil do zastávky mestskej hromadnej dopravy Zochova. Jeho zločin teraz končí s 15-ročným nepodmienečným trestom odňatia slobody. Hoci rozhodnutie nie je ešte právoplatné, Dědeček sa pred súdom priznal k vineniu.

Juraj Chylo, prokurátor Krajskej prokuratúry v Bratislave, navrhoval pre Dědečka minimálne 15-ročný trest väzenia. V rámci svojho návrhu uviedol, že Dušan D. predtým, ako spôsobil nehodu, konzumoval alkohol. Podľa prokurátora Dědeček nekonal z nedbanlivosti, ale s nepriamym úmyslom.

Chylo navrhol pre Dušana D. aj sedemročný trest zákazu činnosti a trojročný ochranný dohľad. Súd by mal podľa jeho názoru vyhovieť požiadavkám na náhradu škody podľa nárokov poškodených.

„Tento skutok vyvolal oprávnene obrovské emócie,“ podotkol obhajca obžalovaného Jiří Kučera. Poukázal na to, že Dušan D. si uvedomuje následky, ktoré spôsobil svojim konaním. Navrhol súdu, aby vzal do úvahy všetky poľahčujúce okolnosti. Obžalovaný sa vo svojej záverečnej reči ospravedlnil poškodeným. „Budem vás po zvyšok svojho života prosiť o odpustenie,“ povedal Dušan D.

Dušan D., vodič zodpovedný za tragickú dopravnú nehodu, ktorá sa odohrala minulý rok na bratislavskej zastávke mestskej hromadnej dopravy Zochova, sa priznal k vine. Na základe tohto priznania senát Mestského súdu Bratislava I akceptoval vinnu obžalovaného. Teraz sa bude súd zaoberať iba dôkazmi, ktoré určia výšku trestu, ochranných opatrení a náhrady škody.

Pridaj komentár

Previous post Vlak sa prevrátil pri Rimavskej Sobote, tri osoby utrpeli zranenia
Next post Rumunsko vyhostilo 51 pracovníkov ruského veľvyslanectva: Moskva pripravuje ‚primeranú‘ reakciu