Šokujúce Náklady na Voľby: 16 miliónov eur

14.6.2023 – Finančné náklady na usporiadanie predčasných parlamentných volieb v septembri vyvolávajú obavy. Dokumenty z Ministerstva vnútra SR naznačujú, že tieto voľby si vyžiadajú šokujúcich 16 835 505 eur. Hlavnú časť, 13 686 875 eur, minie rezort vnútra na organizáciu a ďalších 3 148 630 eur pôjde na účty Štatistického úradu SR.

Zatiaľ čo sú určité výdavky, ako tlač a distribúcia hlasovacích lístkov, očakávané, iné položky sú prekvapujúce. Okrem mzdy pre členov volebných komisií, zahŕňajú tiež výdavky na zvýšenú ochranu verejného poriadku, školenia, stravovanie a občerstvenie, dokonca aj nevyhnutné úpravy volebných miestností.

„Za kapitolu Ministerstva vnútra SR budú finančné prostriedky použité na zabezpečenie činnosti štátnej komisie a členov odborného a administratívneho útvaru štátnej komisie, 49 okresných volebných komisií, okresnej volebnej komisie pre voľbu poštou, odhadovaných 6 010 okrskových volebných komisií a odhadovaných 20 okrskových volebných komisií vytvorených pre osobitný okrsok,“ uvádza sa v dokumente.

Čo je však najalarmujúcejšie, je rastúca hrozba v oblasti kybernetickej bezpečnosti a „mitigácia hoaxov spochybňujúcich proces spracovania výsledkov volieb“. Tieto faktory predstavujú významnú hrozbu pre integritu volieb a vyžadujú si nemalú časť rozpočtu.

Pridaj komentár

Previous post Horor vo Veľkej Lomnici: Vlak Potlačil Auto, Tri Osoby Zranené!
Next post Rammstein v Trenčíne: Aký dopad má koncert na dopravu a ako kľudne zaparkovať?