ŠOKUJÚCA SPRÁVA! Bývalý prezident Kiska je podľa súdu vinný z pokračujúcich podvodov! Pôjde do väzenia?

Okresný súd v Poprade na dnešnom hlavnom pojednávaní uznal bývalého prezidenta Andreja Kiska vinného z pokračujúceho daňového podvodu.

Okresný súd v Poprade na stredajšom hlavnom pojednávaní uznal bývalého prezidenta Andreja Kisku vinného z pokračujúceho daňového podvodu. Rovnako aj konateľa jeho spoločnosti KTAG Eduarda K. Súčasťou hlavného pojednávania boli v stredu aj záverečné reči prokurátora a obhajcov, prípadne aj obžalovaných.

Krajský prokurátor vo svojej záverečnej reči uviedol, že obhajobu považuje za účelovú, keďže podľa jeho slov medzi výdavkami na politickú kampaň a podnikaním spoločnosti KTAG nie je žiadna súvislosť.

Takýmto spôsobom tak podľa neho došlo k neoprávnenému nadmernému odpočtu DPH, pričom náklady v tejto súvislosti nebolo možné zahrnúť medzi výdavky. Tie sa podľa prokurátora týkali výlučne osoby exprezidenta Kisku v rámci prezidentskej kampane a žiadnym spôsobom nesúviseli s prednáškovou činnosťou, ekonomickou činnosťou či vzdelávacou činnosťou KTAG.

Diferencovaný trest

Zároveň poznamenal, že obaja obžalovaní poznali obsah podpísanej zmluvy o exkluzivite, a vedeli, že zahŕňa len podnikateľskú činnosť z prednášok a vôbec sa netýka politického angažovania Kisku či predvolebnej kampane. Podľa prokurátora skutky, ktoré spáchali obžalovaní, sú trestným činom.

Súdu preto prokurátor navrhol uznať vinnými Kisku aj Eduarda K. zo spáchania pokračovacieho zločinu daňového podvodu a uložil im diferencovaný trest odňatia slobody, diferencovaný peňažný trest a zákaz činnosti výkonu pôsobnosti štatutárneho orgánu na dobu šesť rokov.

Odôvodnil to tým, že išlo neoprávnené uplatnenie výdavkov do účtovníctva KTAG, ktoré boli vynaložené na politickú kampaň v súvislosti s prezidentskou kampaňou.

Previous post HORÚCA SPRÁVA! Na Slovensku vyhlásili mimoriadnu situáciu, ničivé zemetrasenia sa môžu opakovať!
Next post SMUTNÁ SPRÁVA! Navždy nás opustila slávna slovenská herečka