Slovensko opäť zničili silné záplavy, supercela priniesla aj veľké a ničivé krúpy či víchricu

Tretí stupeň povodňovej aktivity vyhlásil v obci Zborov v pondelok popoludní jej starosta Ján Šurkala. Následkom búrky s krúpami došlo k zaplaveniu viacerých lokalít.

Vybrežil sa trochu bezmenný potok, ale hlavne hlavný problém nám robil potok Rakovec, ktorý tečie cez miestne poľnohospodárske družstvo. Rozvodnil sa, vybrežil a vytopil rozsiahle časti hospodárskeho dvora,“ uviedol pre TASR Šurkala.

Problém s vodou zaznamenali aj na na ulici Podhradie, kde sa vylial rigol a zatopilo niekoľko rodinných domov, respektíve pivníc a dvorov. Na odstránenie tých následkov povodne pracujeme,“ doplnil starosta.

Ako pre TASR uviedol operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Prešove, hasiči v Stropkove odstraňovali po búrke spadnutý strom. Dobrovoľní hasiči odstraňovali spadnutý strom v obci Potoky v okrese Stropkov. Svidnícki hasiči aktuálne odčerpávajú vodu zo skladov v jednom zo supermarketov. V Hranovnici v okrese Poprad hasiči odstraňovali strom, ktorý spadol na cestu.

Previous post Tragédia! Detský tábor zasiahla silná búrka s bleskami, z nemocnice prišli zlé správy
Next post Mimoriadna správa! Na Slovensku miznú deti, pomôžte ich nájsť!