Slovenské rodiny POZOR! Už o pár dní vám štát vyplatí dotáciu 160 eur na stravu, kto a ako môže o ňu žiadať?

Od 15. augusta je možné požiadať o jednorazovú dotáciu vo výške 160 eur. Financie sú určené na pokrytie výdavkov na obed či iné jedlo pre školopovinné dieťa, ktorému sa poskytuje sociálna služba v zariadení. V piatok na to upozornilo Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVR) SR.

Niektorým deťom, ktorým sa poskytujú sociálne služby v ambulantných alebo pobytových zariadeniach, a popritom si majú plniť povinné predprimárne vzdelávanie či povinnú školskú dochádzku, nie je poskytovaná dotácia na podporu výchovy k stravovacím návykom,“ uviedlo ÚPSVR s tým, že na Slovensku eviduje 500 takýchto detí.

Rezort práce preto pripravil náhradný spôsob, ako takýmto rodinám čiastočne kompenzovať náklady na stravovanie. Žiadosť o jednorazovú dotáciu na čiastočnú kompenzáciu na obed a iné jedlo bude môcť od 15. augusta do 15. septembra podať rodič dieťaťa alebo osoba, ktorej bolo dieťa zverené rozhodnutím súdu. Žiadosť je potrebné podať na príslušný úrad práce do polovice septembra. Uverejní ju ÚPSVR na svojej webovej stránke.

Previous post Veľká tragédia na hudobnom festivale! V areáli našli mŕtve telo ženy
Next post Neuveriteľná vražda! Žena dala schválne do jedla muchotrávky, zabila troch príbuzných, polícia ju už obvinila