Slovenská diaľnica zadarmo? Realita! Kde a odkedy by sme mali jazdiť bez diaľničnej známky?

Pre opravu najviac poškodených troch úsekov cesty prvej triedy I/61 medzi Ivankou pri Dunaji, Bernolákovom a Sencom a očakávané kolóny môžu motoristi využiť diaľnicu D1.

Rozhodne ministerstvo dopravy

Za použitie jej časti medzi Bratislavou a križovatkou Triblavina by nemuseli dočasne uhradiť elektronickú diaľničnú známku, teda s výnimkou tých, ktorí majú ročnú alebo 365-dňovú známku na využívanie diaľnic a rýchlostných ciest.

Ministerstvo dopravy SR má o tom rozhodnúť a polícia to má potvrdiť. Stránka Bernolákovo Online informovala, že vedenie obce Bernolákovo už požiadalo ministerstvo dopravy o to, aby počas opravy seneckej cesty bol úsek D1 bezplatný.

Zároveň požiadala okolité obce, aby sa k jej žiadosti pripojili. „Teraz tak zostáva už iba čakať, ako ministerstvo rozhodne. S rekonštrukciou seneckej cesty sa má začať už na budúci týždeň,“ informovala na sociálnej sieti regionálna stránka.

Hroziace dopravné komplikácie

Oslobodenie časti D1 od povinnej úhrady diaľničnej známky by podľa nej mohlo odvrátiť hroziace dopravné komplikácie v čase opravy hlavnej cesty.

Možnosť bezplatného použitia D1 ako obchádzkovej trasy v čase opravy cesty I/61 rezort dopravy už predtým pripustil s tým, že k tomu potrebuje oficiálnu žiadosť. „Je na pováženie, prečo o dočasnom nespoplatnení úseku D1 od Triblaviny nemôže rozhodnúť ministerstvo samo,“ dodala stránka Bernolákovo Online.

Previous post Ďalšia havária slovenského autobusu v zahraničí! Zranených je takmer 80 osôb, nie všetci prežili
Next post Košičan brutálnym spôsobom zabil 2-ročného chlapčeka, skákal mu po hlave, hrozí mu šokujúco nízky trest!