SLOVÁCI POZOR! Prichádzajú extrémne zmene počasia, na Slovensku udrú mrazy

Posledné dni sme si ešte mohli užívať krásne a teplé počasie, ktoré boli len z času na čas prerušené dažďom. Prichádza však obrovská zmena.

O tom, čo nás čaká, informoval portál imeteo.sk na svojom webe.

Uplynulé hodiny sa na našom území niesli v znamení ochladenia a výdatných zrážok. Počasie sa však už teraz začína zlepšovať a bude to čoraz lepšie. Pred nami je ďalšia vlna priaznivého počasia, ktoré však už čoskoro naruší ďalší front s búrkami. Takéto počasie nás čaká nasledujúce dni.

Vlna teplého a slnečného počasia bola v uplynulých hodinách na našom území prerušená studeným frontom, ktorý priniesol búrky, no predovšetkým dážď.

Včera udrelo na našom území 345 a dnes len 300 bleskov. Búrky tak neboli elektricky príliš aktívne, no čo sme zaznamenali boli výdatné zrážky. Najviac zrážok spadlo na dolnom Spiši a to takmer 70 mm.

Vplyvom výdatných zrážok prechodne stúpli vodné toky až na úroveň povodňových stupňov. Zrážky však ustávajú a situácia sa upokojuje. S počasím to bude čoraz lepšie.

Na rade je Quiteria

Previous post SMUTNÁ SPRÁVA! Zomrel známy spevák z populárnej kapely MODUS
Next post Obmedzenia podujatí a vzdelávania: Krajinou sa začal šíriť vírus, niektoré školy sa musia zatvoriť, hlásia aj zvýšený počet obetí