Sériový Predátor Kľačna: Problémový Medveď Usmrtený po Sérii Útokov

13.6.2023 – V Kľačne, obci v okrese Prievidza, sa mnoho mesiacov stretávali s nebezpečným medveďom, ktorý sa stal hrozbou pre domáce zvieratá aj obyvateľov. Obyvatelia obce boli svedkami niekoľkých tragických prípadov, keď medveď napadol farmu a roztrhal na kusy viacero zvierat, vrátane jahňaťa, emu a kenguru. Medveď, ktorý sa pohyboval v oblasti už dlhšiu dobu, začal ohrozovať bezpečnosť obyvateľov aj ich majetok.

Tieto udalosti vyvrcholili v pondelok 12. júna, keď zásahový tím Štátnej ochrany prírody (ŠOP) SR usmrtil tohto problémového jedinca. Na základe správania medveďa a jeho častých návštev v obci a okolí bolo jasné, že je nebezpečný. Navyše, odborníci rozhodli, že medveďa nie je možné umiestniť do odchovného zariadenia, pretože bol zvyknutý na voľný život a jeho adaptácia na umelé podmienky by nebola možná.

V nedeľu 11. júna sa medveď v noci vlámal do hospodárskej budovy za rodinným domom, kde obyvatelia našli roztrhané kusy jahňaťa. Toto nebol prvý smrteľný útok medveďa na zvieratá v obci. Zariadenie Zelená ruža, ktoré sa nachádza v obci a dodáva ubytovanie, informovalo, že medveď neútočil priamo v ubytovaní, ale v oddelenej časti farmy. Toto miesto je od ubytovania oddelené dvoma plotmi, bránami proti medveďom a riekou. Útoky medveďa na tomto mieste sú len jedným z dôkazov, aké problémy môže spôsobiť prítomnosť divokých zvierat v blízkosti obydlí.

Pridaj komentár

Previous post Slovenskí pútnici v srdci Svätej zeme: Dotkli sa domu svetého Jozefa
Next post Tragický Koniec Výstupu: Horskí Záchranári Našli Ostatky Muža v Gerlachovských Spádoch