POZOR! Slovensko aj dnes zasiahnu silné povodne, na týchto miestach napáchajú poriadne škody na majetkoch

Meteorológovia očakávajú extrémne až rekordné hodnoty zrážok i opätovný vzostup hladín.

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) očakáva extrémne až rekordné hodnoty zrážok, rovnako tak opätovný vzostup hladín riek aj s dosahovaním ďalších stupňov povodňovej aktivity. Informuje o tom na sociálnej sieti.

Po niekoľkých vlnách silných búrok a postupne aj trvalého dažďa zaznamenávame denné úhrny zrážok v intervale od 40 do 80 milimetrov na väčšej ploche územia. Ojedinele sú úhrny zrážok aj vyššie a presahujú 100 milimetrov, napríklad 115 milimetrov vo Vyšnej Slanej,“ konštatuje SHMÚ.

Podľa meteorológov ide najmä o západnú časť povodia Popradu, väčšinu povodia Rimavy, hornú časť povodia Slanej a Hornádu. Veľmi vysoké boli aj krátkodobé intenzity zrážok pri búrkach. Je preto podľa nich vysoko pravdepodobné, že za celú zrážkovú periódu budú kumulatívne úhrny zrážok za 48 či 72 hodín dosahovať extrémne až rekordné hodnoty.

Previous post Zbytočná tragédia! Zrútila sa preťažená vyhliadková veža s 15-timi deťmi z tábora, množstvo z nich je zranených
Next post Extrémne počasie a záplavy spôsobili škody za pol miliardy eur, finančnú pomoc sľúbi aj slovenský premiér (VIDEO)