Pápež František: Dlhodobá hospitalizácia a vážne zdravotné obavy

10.6.2023 – Po stredajšej operácii Pápeža Františka, hlas Vatikánu uisťoval svet, že jeho zotavenie prebieha dobre. Avšak nový prehľad od jeho chirurga, Sergia Alfieriho, hovorí o naliehavejších obavách. Alfieri oznámil, že Pápež zostane „pravdepodobne celý budúci týždeň“ hospitalizovaný. Tento náhlý predĺžený pobyt v nemocnici vyvoláva obavy, či jeho zdravotný stav nie je vážnejší, ako bol pôvodne oznámený.

Alfieri a jeho tím urobili rozhodnutie odporučiť dlhšiu hospitalizáciu pre Pápeža Františka. I keď sa tvrdí, že je to len preventívne, tento krok môže naznačovať, že sa zotavovanie nevyvíja tak hladko, ako sa pôvodne predpokladalo. Napriek tomu, že Pápež bol vyzývaný k „minimálnej aktivite“, lekári ho požiadali, aby sa v nedeľu zdržal tradičnej modlitby Anjel Pána z okna svojej nemocničnej izby. To vyvoláva ďalšie otázky o jeho aktuálnom stave.

Hovorca Vatikánu, Matteo Bruni, informoval, že Pápež sa bude v nedeľu napoludnie modliť len vnútri svojej izby, čo opäť zvyšuje obavy o jeho schopnosť vykonávať bežné povinnosti.

Pridaj komentár

Previous post V politike končia všetky hry: Útoky na Veroniku Remišovú (Za ľudí) prekračujú hranice
Next post Horor v parku: Sýrsky utečenec podozrievaný z brutálneho nôžového útoku na deti!