Osudná bitka s chorobou: Slovenská herečka z Hollywoodu sa rozhodla pre asistovanú samovraždu

28.6.2023 – Slovenská herečka Katarína Paveleková (†41), pôvodom z Popradu a dlhé roky žijúca v Hollywoode, sa dobrovoľne rozhodla pre asistovanú samovraždu. K tomuto drastickému rozhodnutiu ju priviedli dlhodobé zdravotné ťažkosti. Katarína bola otvorená o svojich zdravotných problémoch, o ktorých často písala na sociálnych sieťach.

Katarína si zhoršenie zdravotného stavu spája s posilňujúcou vakcínou proti ochoreniu Covid-19. „Posilňujúca vakcína, ktorú som dostala pred vyše rokom, totálne zničila moje zdravie, moje telo a môj život. Nie je inej cesty, ako ukončiť moje utrpenie, ako cez rozhodnutie, ktoré som spravila,” tvrdí v príspevku a zároveň oznamuje šokujúcu správu, že sa chystá dobrovoľne ukončiť svoj život.

Lekári jej diagnostikovali myalgickú encefalomyelitídu, bežne označovanú ako chronický únavový syndróm. No jej zdravotný stav sa zdal byť ešte vážnejší – malo existovať podozrenie aj na amyotrofickú laterálnu sklerózu (ALS). Toto zriedkavé neurologické ochorenie postihuje motorické neuróny, ktoré riadia dobrovoľný pohyb svalov. Tragický osud talentovanej herečky otvára dôležitú diskusiu o zdravotnom stave a jeho vplyve na duševné zdravie.

Pridaj komentár

Previous post Hlúposť a Povíšenosť: Škodlivé Vlastnosti, Ktoré Nepoznajú Hranice
Next post Polícia pátra po 62-ročnom Vladimírovi, je na neho vydaný európsky zatykač!