Nebezpečné oblaky dymu sú viditeľné na satelitných snímkach nad celou západnou Európou.

27.6.2023 – V pondelok 26. júna vládny meteorologický inštitút Veľkej Británie informoval, že oblak dymu z požiarov v Kanade dorazil nad Európu. Upozornili však, že by nemal byť tak škodlivý a toxický ako v Amerike.

Švajčiarska IQAir oznámila, že v pondelok boli ukazovatele kvality vzduchu v Montreale jednými z najhorších na svete a v nedeľu – najhorší. Oblaky dymu zaznamenal aj španielsky meteorologický inštitút. „Na satelitnom snímku je vidieť, ako dym z požiarov v Kanade doráža na Iberský polostrov.

Ďalej na juhu je vidieť prach zasiahnutý zo Sahary“ – čítame na Twitteri inštitútu. Britský Met Office informoval na Twitteri, že okrem negatívnych účinkov dymu v atmosfére možno nájsť aj niečo pozitívne. Ukázalo sa, že počas niekoľkých najbližších dní bude možné pozorovať mimoriadne živé východy a západy slnka. Podľa údajov kanadskej agentúry Canadian Interagency Forest Fire Centre v Kanade tento rok zhorelo viac ako 7,4 milióna hektárov lesov. Počas posledných siedmich dní – 1,4 milióna.

Dôležitá info:

Pridaj komentár

Previous post Šok v Piešťanoch: Konec školského roka poznamenaný vážnym incidentom!
Next post Muž zneužíval chlapcov prostredníctvom sociálnych sietí