Nasran…. otec napadnutého mladíka.. My súhlasíme!

12.7.2023 – Slovenskí farmári vystupujú proti rostúcej hrozbě medveďov, ktorí podľa nich predstavujú nebezpečenstvo nielen pre ich úrodu a majetok, ale aj pre ľudské životy. Poľnohospodári sa boja vykonávať dokonca aj bežné poľnohospodárske práce a vyzývajú na okamžité riešenie tohto problému.

Medvedie útoky sa stali takmer dennými udalosťami. „A my, akoby sme sa vrátili 150 rokov dozadu, že musíme deti zachraňovať vidlami,“ zdôraznil predseda Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory (SPPK) Emil Macho.

Farmári požadujú okamžité opatrenia, vrátane zníženia počtu medveďov na Slovensku. „Rozhodli sme sa, že nemôžeme dlhšie čakať a nechať to bez povšimnutia,“ uviedol Macho. Ak sa situácia nezačne riešiť na najvyššej úrovni, farmári sú pripravení pristúpiť k protestom.

Martin Sedláček, majiteľ farmy Veles v obci Háj, tvrdí, že situácia s medveďmi je na jeho farme neúnosná už roky. Opisuje, ako medvede zničili stáda kôz a jahniat a spôsobili straty na krmive. „Minulý rok presne 16 kráv prišlo z výbehu bez teľaťa,“ hovorí Sedláček.

Previous post Len Päťročné Dievčatko Zomrelo na Dovolenke v Chorvátsku
Next post Netradičný príves s jedným kolesom – kreativita alebo šialenstvo?