MIMORIADNE PÁTRANIE Deti v OHROZENÍ: MALÍ bratia 2 a 5 rokov

10.6.2023 – V utorok sa z českého mesta Děčína sa stratili malí bratia Feruz (2) a Pavel (5) Pytlounovi. Ich zmiznutie spustilo alarm naprieč celým regiónom, vrátane susedného Slovenska, kde je tiež možné, že by sa mohli pohybovať.

Služba kriminálnej polície a vyšetrovania územného odboru Polícia ČR v Liberci nasadila všetky sily na pátranie po týchto nezvestných bratoch. Pytlounovci boli naposledy videní, keď si ich o 17:00 vyzdvihol ich otec, Pavel Pytloun, z Detského centra Liberec, ktoré poskytuje pomoc deťom v núdzi. Otec, ktorý mal vrátiť svoje deti do centra o 19:00, toho istého dňa sa však neobjavil.

Ostatné orgány, vrátane Slovenského záchranného systému, teraz tiež pomáhajú pri pátraní. Bolo vydávané varovanie „dieťa v ohrození“, keďže malý Pavel trpí poruchou autistického spektra a oboch chlapcov má na starosti azylové centrum na základe súdneho rozhodnutia.

Zvláštnosťou je, že styk detí s rodičmi bol súdom prísne obmedzený. Napriek tomu sa zdá, že ich matka, 36-ročná Alina Sosliuk, ktorá je tiež nezvestná, sa k nim možno pripojila.

Feruz je vysoký 91 – 94 cm, má rovné, plavé blond vlasy a modré oči. Feruz má jazvu na pravej paži vzadu a jazvu na pravom predlaktí.

Chlapec odišiel z azylového zariadenia v modrej mikine a v šedých teplákoch. Na nohách mal športové topánky značky PUMA a na hlave modrú šiltovú čiapku s motívom filmu “Tlapková patrola”.

Pridaj komentár

Previous post Detva v strachu: Šelmy v uliciach, medveď v dvore rodinného domu! – video
Next post Plávaj preč, žralok!“: Mladý Rus stojaci pred tlamami smrti obleteli svet