MIMORIADNA SPRÁVA! Slovákmi obľúbenú turistickú krajinu zasiahlo katastrofické zemetrasenie, obetí bude zrejme tisíce

Zemetrasenie vyvolalo paniku medzi obyvateľmi v Marrakéši, Agadire a ďalších mestách a otrasy bolo cítiť aj v Rabate a Casablance, informovali miestne noviny.

Počet obetí na životoch po ničivom zemetrasení v Maroku stúpol na 820 a zranených je najmenej 672 ďalších ľudí. V sobotu dopoludnia to oznámilo marocké ministerstvo vnútra. TASR prevzala informácie z tlačových agentúr AP a AFP.

Mohutné zemetrasenie s magnitúdou 6,8 sa vyskytlo v noci na sobotu v pohorí Vysoký Atlas v strednom Maroku a zasiahlo aj historické, turistami vyhľadávané mesto Marrákeš.

Ministerstvo v sobotu dodalo, že uvedené počty platili k 10.00 h miestneho času. Dodalo, že medzi 672 ranenými má vážne zranenia 205 osôb.

Očakáva sa nárast v počte mŕtvych, keďže záchranári stále prehľadávajú trosky budov a snažia sa dostať do odľahlých oblastí.

TASR prináša v tejto súvislosti výberovú chronológiu najtragickejších zemetrasení na svete od roku 2010.

27. februára 2010 – Čile – Silné zemetrasenie s magnitúdou 8,8 zasiahlo strednú časť krajiny. Prírodná katastrofa si vyžiadala 525 mŕtvych. Zemetrasenie a následné cunami spôsobili materiálne škody v odhadovanej výške 30 miliárd dolárov.

25. októbra 2010 – Indonézia – Zemetrasenie s magnitúdou 7,7 zasiahlo pobrežie indonézskej západnej Sumatry. Zahynulo pri ňom 508 ľudí. Epicentrum zemetrasenia bolo zhruba 80 kilometrov juhozápadne od ostrovov Mentawai v hĺbke 10 kilometrov.

22. februára 2011 – Nový Zéland – Ničivé zemetrasenie, ktoré zasiahlo druhé najväčšie mesto Christchurch, si vyžiadalo približne 200 obetí a spôsobilo značné materiálne škody.

11. marca 2011 – Japonsko – Zemetrasenie s magnitúdou 9,0 (štvrté najsilnejšie v zaznamenávanej histórii) zdevastovalo severovýchod Japonska. Podmorské otrasy vyvolali vlnu cunami, ktorá si vyžiadala približne 18.500 mŕtvych alebo nezvestných a obrovské materiálne škody. Voda tiež zaplavila chladiace systémy v elektrárni Fukušima, čo viedlo k najhoršej jadrovej katastrofe od Černobyľu.

Previous post Obrovská tragédia: V hoteli sa zrútil výťah s turistami, hlásia 5 obetí na životoch
Next post Strašná tragédia: Kamión vrazil do davu ľudí na pohrebe, hlásia viacero obetí aj desiatky zranených (VIDEO)