Medveď Hnedý zaútočil na Mladého Muža v Háji: Zásahový tím aktívne pátra


7.7.2023 – V obci Háj v okrese Turčianske Teplice došlo k neštastnému útoku medveďa hnedého na 20-ročného muža. Medveď mu počas incidentu zranil obe ruky, čo si vyžiadalo okamžité ošetrenie v nemocnici. Na miesto incidentu obratom dorazil Zásahový tím pre medveďa hnedého, ktorý aktuálne pátra po agresívnom jedincovi s cieľom ho usmrtiť. TASR o tom v piatok informoval hovorca Ministerstva životného prostredia SR, Tomáš Ferenčák.

V tejto chvíli je najdôležitejšie, že mladý muž je mimo ohrozenia. Štátna ochrana prírody robí maximum, aby problémového medveďa vypátrala,“ zdôraznil minister Milan Chrenko.

Minister sa ihneď spojil s rodinou zraneného mladíka, vyjadril hlbokú ľútosť nad nešťastnou situáciou a uistil rodinu o maximálnom nasadení ochranárov pri hľadaní agresívneho medveďa. Minister Ferenčák tiež potvrdil, že minister Chrenko inicioval preverenie postupu príslušného okresného úradu v tejto veci. To je dôležité, pretože v prípade škôd spôsobených chránenými živočíchmi je potrebná adekvátna kompenzácia.

Previous post Hľadáme Veroniku, prosíme o pomoc
Next post Poburujúce správanie na Nitrianskom kúpalisku: Dvojica si na verejnosťi si užívala intímne radovánky