Finančná Kríza na Slovensku: Polmiliardové Straty Miest a Obcí

20.6.2023 – Mestá, obce a kraje na Slovensku zaznamenali v minulom roku takmer polmiliardovú stratu. Podľa predbežných odhadov Rady pre rozpočtovú zodpovednosť, strata za tento rok môže dosiahnuť dvojnásobok. O týchto znepokojujúcich číslach informovali analytici.

Analytici zdôrazňujú, že je nevyhnutné uskutočniť reformu financovania samospráv a zabezpečiť ich istotu v oblasti príjmov. Aktuálna situácia naznačuje len víziu obrovských deficitov. Tieto názory podporujú aj samotné samosprávy.

Portál Dáta bez pátosu tiež uviedol, že vládne očakávania pre rozpočet boli neadekvátne. Plánovaný deficit pre rok 2022 bol 130 miliónov eur, no skutočná strata sa vyšplhala na 420 miliónov eur. Deficit na rok 2023 bol pôvodne schválený vo výške 323 miliónov eur, avšak Rada pre rozpočtovú zodpovednosť odhaduje, že deficit vzrastie na 865 miliónov eur. Očakávajú sa teda nepríjemné časy pre samosprávy na Slovensku.

Pridaj komentár

Previous post Nový zákon ohrozuje materskú? Expert Jozef Mihál upozorňuje na možnú stratu dávok pre tisíce tehotných žien
Next post Influencer Andrew Tate Obvinený zo Znásilnenia a Vedenia Zločineckej Skupiny: Falošné Sľuby lásky a Obrat do Noci