Dzurinda ostro skritizoval Fica za jeho politiku a treba sa ho vraj opýtať na niekoľko otázok (video)

5.6.2023 (SITA.sk) – Predseda strany Smer-SD Robert Fico robí rovnakú politiku, aká v 90. rokoch viedla k izolácii Slovenska. Na tlačovej besede to uviedol predseda strany Modrí – Európske Slovensko Mikuláš Dzurinda. Dodal, že Fico podľa neho ťahá Slovensko do izolácie, podobne ako Viktor Orbán Maďarsko.

Perfídna hra predsedu Smeru

Blížiace sa predčasné parlamentné voľby sú preto podľa Dzurindu rovnako dôležité, ako boli voľby v roku 1998. Podľa predsedu Modrých sledujeme perfídnu hru predsedu strany Smer-SD. Dodal, že čakal, že to Fica časom prejde, no namiesto toho sa perfídnosť stupňuje.

Fico podľa neho volá po kapitulácii Ukrajiny vo vojenskom konflikte s Ruskom, nie po mieri. Ako Dzurinda dodal, predseda Smeru sa „pustil“ aj do Severoatlantickej aliancie (NATO). Ficovi podľa neho prekáža, že Severoatlantickej aliancii záleží na tom, aby sa zvyšoval počet Slovákov, ktorí rozumejú, čo sa odohráva na Ukrajine.

Vojna Ruska proti Ukrajine je však v prvom rade lúpež. Lúpež spojená so zabíjaním ľudí. Túto lúpež zorganizoval Kremeľ, teda režim Vladimira Putina,“ vraví predseda Modrých.

Ficov mier je porážka Ukrajiny

Pridaj komentár

Previous post Čítanie vytvára pre vaše deti bezpečný prístav!
Next post Polícia po troch mesiacoch vypátrala muža, ktorý nahlásil bombu na súde