Dramatická naháňačka v Košiciach

4.7.2023 – Košice boli včera dejiskom dramatickej policajnej naháňačky, ktorá vyvrcholila na príjazdovej ceste do mesta. Únikový manéver muža, ktorý utiekol z michalovskej nemocnice, sa skončil po viac ako štyridsiatich kilometroch jazdy, keď bol napokon zastavený a zadržaný príslušníkmi Policajnej motorizovanej jednotky (PMJ).

Naháňačka sa začala, keď pacient michalovskej nemocnice z neznámych príčin utiekol a následne unikol vo vozidle. Po opustení nemocnice zamieril smerom na Košice. Prvotné pokusy policajtov zastaviť ho boli neúspešné, čo spôsobilo následnú naháňačku, ktorá sa prelínala cez mnohé obce až do miesta konečnej konfrontácie na vchode do Košíc.

„Policajné hliadky boli vyslané na výpomoc ďalším policajným hliadkam, ktoré prenasledovali unikajúce vozidlo od obce Trhovište (okr. Michalovce) v smere do obce Rozhanovce pri Košiciach. Vodič vozidla nereagoval na výzvy na zastavenie vozidla a naďalej unikal,“ informovala Plus JEDEN DEŇ Lenka Ivanová, hovorkyňa polície v Košiciach.

Zopár kilometrov pred Košicami, presne v obci Rozhanovce, vodič radikálne zmenil smer a začal smerovať priamo do mesta. Práve na vjazde do Košíc sa podarilo PMJčkárom zablokovať príjazdovú cestu. Ocitnutý v bezvýchodiskovej situácii, vodič pokračoval v ignorovaní pokynov polície.

Podľa očitých svedkov policajti po čase stratili trpezlivosť a rozhodli sa použiť donucovacie prostriedky. Napriek tomu, že polícia odovzdala varovný výstrel, vodič neustále ignoroval pokyny k zastaveniu. Až po tom, ako policajti vystrelili varovný výstrel, vodič konečne zastavil a vystúpil z auta.

Previous post 25-ročný muž napadol štyroch ľudí v obchodnom dome v Bánovciach nad Bebravou
Next post Na Hlavnej stanici: Muž tajne filmoval ľudí v toaletách