Detva v strachu: Šelmy v uliciach, medveď v dvore rodinného domu! – video

10.6.2023 – Mesto Detva je v posledných dňoch doslova pod obliehaním nezvaných návštevníkov – medveďov. Obyvatelia Detvy sa ocitli v stave neustáleho strachu a neistoty, keď sa tieto divé šelmy začali pohybovať čoraz bližšie k ich domovom.

Len prednedávnom sme vám priniesli zábery, ako medveď bezstarostne behal po mestských uliciach. Najnovšie sa však táto situácia ešte viac zhoršila. Divá šelma sa totiž vydala až do dvora rodinného domu v časti mesta nazývanej Kostolná. Tento akt odvahy či zúfalstva u medveďa vyvolal u obyvateľov Detvy ešte väčší strach a obavy.

Vedenie mesta Detva tento týždeň už varovalo obyvateľov pred medveďmi pohybujúcimi sa v blízkosti ich domov. Ako sme už informovali, primátor Detvy, Branislav Baran, vyzval detvanských obyvateľov na maximálnu ostražitosť a opatrnosť. A to z dôvodu, že medvede boli zaznamenané vo viacerých častiach mesta.

Detva sa tak ocitla v úplne novej a neznámej situácii, kedy jej ulice a dvory domov sa stali teritóriom medveďov. Tento neprirodzený stav vytvára pre obyvateľov mesta Detva nielen nekomfortné, ale aj potenciálne nebezpečné prostredie. Situácia si vyžaduje okamžité riešenie, kým nedôjde k tragédii.

Pridaj komentár

Previous post Tragédia na Mníchu nad Tiesňavami: Slovenský horolezec zahynul pri osudovom zlaňovaní
Next post MIMORIADNE PÁTRANIE Deti v OHROZENÍ: MALÍ bratia 2 a 5 rokov