Deň Ministerstva vnútra SR: Edukačná akcia pútala pozornosť šiestich tisíc návštevníkov

11.6.2023 – Bratislava – Akcia s názvom „Deň Ministerstva vnútra SR“, ktorá sa konala 10. júna, privítala takmer šesťtisíc návštevníkov na Akadémii Policajného zboru v Bratislave. Cieľom podujatia bolo priblížiť verejnosti prácu rezortu a jeho rozmanité aktivity.

Už v ranných hodinách sa návštevníci mohli pokochať statickými a dynamickými ukážkami bezpečnostných zložiek Ministerstva vnútra SR, Policajného zboru, Hasičského a záchranného zboru, či Horskej záchrannej služby. Návštevníci tak mali jedinečnú príležitosť nahliadnuť do zákulisia týchto dôležitých inštitúcií.

Hasiči a záchranári demonštrovali svoje zručnosti pri hašení horiaceho auta a záchrane zranených z havarovaného vozidla. Rovnako boli organizované výukové lekcie prvej pomoci, ktoré boli veľmi dobre prijaté.

„Teší ma, že obdobie spájané s Covid-19 je už za nami a mohli sme sa stretnúť v takom vysokom počte. Verím, že niektorí z dnešných návštevníkom dokonca posilnia naše rady, rozhodne dnes zaujal aj nábor zamestnancov do Policajného zboru,“ uzavrel štátny tajomník MV SR Tomáš Oparty.

Pridaj komentár

Previous post Porušovanie zdravotných predpisov počas horúčav: ÚVZ SR odhalil hriechy zamestnávateľov
Next post Zomrel Silvio Berlusconi: Taliansky magnát a politik