Cestovný Ruch na Slovensku Dostáva Impulz: Prichádza Podpora v Miliónoch Eur“

13.6.2023 – Ministerstvo dopravy SR poskytne v tomto roku finančnú podporu pre slovenské turistické regióny v celkovej výške 8,4 milióna eur. Tieto dotácie sú určené pre osem krajských a 39 oblastných organizácií cestovného ruchu. Finančná injekcia je kľúčová pre obnovu sektora po koronakríze.

Myslím si, že tieto finančné zdroje, osobitne po covide a v rámci kríz, ktoré zastihli cestovný ruch, sú veľmi dôležité. Smerujú k tomu, aby podporovali rozvoj cestovného ruchu rôznymi formami,“ uviedla na brífingu Bruncková.

Podporovacie financie sú určené na rôzne aktivity, vrátane marketingu, budovania turistickej infraštruktúry, vývoja stratégií a vzdelávania. Zvláštny dôraz je kladený na vývoj udržateľných turistických produktov, ako sú projekty zamerané na ekológiu a cykloturizmus, ktoré sa osobitne oceňujú.

Katarína Bruncková, štátna tajomníčka ministerstva dopravy, upozornila na význam týchto projektov, ktoré významne prispievajú k návštevnosti turistov, najmä v Žilinskom a Prešovskom kraji. Ministerstvo následne upresnilo, že tohtoročná suma na podporu cestovného ruchu sa zvýšila na takmer 8,9 milióna eur. Už bola podpísaná zmluva s organizáciami cestovného ruchu na realizáciu projektov v tomto objeme.

Pridaj komentár

Previous post Alarmujúci Rast Jadrových Arzenálov: Svet Smeruje k Jednému z Najnebezpečnejších Období
Next post Vatikán Súdi Environmentálnych Aktivistov: Za Protesty u Laokoóna Pokuty a Náhrada Škody