Bankomat vykradli s použitím výbušniny, obyvatelia boli v ohrození

11.7.2023 – Ranný pokoj malebnej obce Ladce neďaleko Ilavy bol narúšaný šokujúcou udalosťou, keď vylúpenie bankomatu prerušilo idylu tohto miesta. V noci medzi 2. a 3. hodinou zlodeji použili výbušninu na vykradnutie bankomatu, ktorý sa nachádza priamo na budove pošty, len niekoľko metrov od bytových domov.

Prekvapivo, tichá noc nevyrušili ani zvuky výbuchu. Miestni obyvatelia uviedli, že ich zobudil až príchod polície. „Ja mám slabý spánok a aj keď mám okná na stranu do cesty a teda vidím priamo na budovu pošty a bankomat, prebudil som sa až na príchod polície a nič predtým som nepočul, žiaden hluk, hlasy, autá,“ uviedol obyvateľ protiľahlého domu.

Vykrádanie bankomatov sa zdá byť nepríjemným trendom v Ladcoch. Obyvateľka obce poukázala na zvyšujúci sa počet podobných incidentov: „Toto je obec prekliata na bankomaty. Tu boli bankomaty vykrádané s pravidelnosťou,“ vyjadrila sa. Obáva sa, že ak sa tento trend nezastaví, občanom Ladiec nebude zostať nič iné, než chodiť si vyberať peniaze do Ilavy.

Podľa informácií z miesta činu páchatelia zrejme použili výbušninu na dvoch miestach bankomatu, čím ho ľahko otvorili a dostali sa k peniazom. Nenapadnutá časť hotovosti naznačuje, že zlodeji mohli byť pri čine vyrušení.

Previous post Dvojitý dopravný chaos v Košiciach: Kolízia s kamiónom a auto zrazilo rodinu
Next post Mladá matka Natálka spáchala samovraždu po zistení partnerovej nevery