Aktualizované: Polícia pri maďarských hraniciach zaistila stovky migrantov, riešila výtržnosti a našla väčšie množstvo zbraní

Srbská polícia zaistila počas zásahu v mestách ležiacich pri maďarských hraniciach v utorok stovky migrantov a našla automatické zbrane.

K zásahu prišlo v oblasti, z ktorej sú často hlásené potýčky medzi skupinami prevádzačov ľudí, informuje TASR podľa správy agentúry AP.

Srbská polícia oznámila, že jej príslušníci našli pri zásahu v pohraničných mestách Subotica, Kikinda a Sombor 371 migrantov a objavili tiež tri automatické zbrane a poloautomatickú pušku a ručnú zbraň. Migrantov policajti previezli do štátnych prijímacích centier, uviedla polícia vo vyhlásení.

Ešte skôr v utorok pritom srbská štátna televízia RTS informovala o úmrtí jednej osoby počas ozbrojenej zrážky neďaleko maďarských hraníc. Pri incidente tiež utrpeli zranenia traja ľudia.

Tisíce migrantov, ktorí sa snažia ujsť pred vojnou a chudobou z Blízkeho východu, Afriky či Ázie, sa pokúšajú dostať do západnej Európy po pozemnej trase vedúcej z Turecka cez Balkán. Srbsko leží priamo v srdci tejto migračnej trasy.

Previous post Obmedzenia podujatí a vzdelávania: Krajinou sa začal šíriť vírus, niektoré školy sa musia zatvoriť, hlásia aj zvýšený počet obetí
Next post MIMORIADNA SPRÁVA! Obvinili záchranára z prípadu 22-ročnej Sone, koľko rokov strávi vo väzení?