Aké inovácie vylepšili zážitky z hrania online hier?

Videohry prešli dlhou cestou, od svojho vzniku v 80. rokoch, ale vďaka úžasnému pokroku v ich technológiách je budúcnosť hrania ešte jasnejšia. A prečo je to tak? Nižšie je zhrnutých niekoľko najväčších pokrokov z tejto oblasti.

Technológia 3D skenovania a rozpoznávania tváre umožňuje systémom skutočne vytvoriť vašu podobu vo svete hier (takže si môžete vytvoriť vlastného avatara, ktorý vyzerá rovnako ako vy), alebo invenčne prenášať vaše vlastné výrazy do iných digitálnych výtvorov. Okrem toho by 3D kamera Intel® RealSense™ mohla vývojárom umožniť vytvárať videohry, ktoré sa prispôsobia emóciám hráča skenovaním 78 rôznych bodov na tvári človeka. Napríklad niekoľko grimás na obrazovke vašej hry znamená, že systém okamžite zníži obťažnosť hry.

Ste príliš lenivý zdvihnúť ten ovládač? Žiaden problém! Hlasovo ovládané hranie je tu už nejaký čas, ale potenciál využitia technológie v herných systémoch konečne dobehol realitu – počítače sú teraz schopné ľahko rozpoznávať hlasové príkazy od používateľa. Pomocou tejto technológie môžete nielen zapnúť a vypnúť konzolu, ale tiež môžete pomocou hlasových príkazov ovládať hranie, komunikovať na sociálnych sieťach, prehrávať výber z knižnice médií alebo prehľadávať internet, a to všetko jednoduchým rozprávaním sa so svojím herným systémom.

Hry na cloude a on-demand hranie

Namiesto vytvárania systémov videohier, ktoré si vyžadujú výkonnejší hardvér, sa vývojári snažia odľahčiť záťaž na herné zariadenie cloudom. Hry už nie je potrebné obmedzovať množstvom pamäte, ktorú môžu disky alebo konzoly ponúknuť. Používanie cloudu otvára hry až obrovské limity veľkosti servera, kde sa obrázky prenášajú na vašu obrazovku cez internet. Nie je to vzrušujúce?

Hráči už môžu sledovať a zdieľať priame prenosy z hier, ale čo tak ich hranie? Rovnako ako podobné služby na streamovanie filmov, schopnosť streamovať videohry sa stáva čoraz viac realitou a mohla by viesť k rozmachu online hier. Medzi tieto hry sa čoraz častejšie radia aj online kasínové hry, ktoré si môžete zahrať napríklad aj v Doxxbet Casino.

Už ste počuli o ovládaní pomocou gest?

Technológia Intel RealSense vám umožňuje hrať strieľačky z pohľadu prvej osoby – alebo jednoducho komunikovať s vaším zariadením – iba niekoľkými mávnutiami ruky. Takto sa môžete úplne zbaviť ovládača! Pomocou 3D kamery, ktorá sleduje 22 samostatných bodov v ruke, ovládanie gestami umožňuje používateľom spojiť sa s ich herným zážitkom pomocou prirodzených pohybov vášho tela. Napríklad hra Warrior Wave využíva technológiu RealSense, takže môžete pomocou svojej ruky (jej obrys sa zobrazí na obrazovke) priviesť skupinu starogréckych vojakov do bezpečia.

Pridaj komentár

Previous post Čo všetko patrí do bioodpadu?
Next post 3 tipy, ako byť úspešný aj vďaka absolventskej praxi