3 tipy, ako byť úspešný aj vďaka absolventskej praxi

Hľadáte si po absolvovaní školy prácu a nedarí sa vám? Skúste hodiť očkom po ponukách absolventskej praxe. Váš životopis poskočí od radosti a zároveň získate potrebné skúsenosti a referencie. Viete však, kde začať? Prečítajte si 3 tipy, ako byť úspešný v jej hľadaní a využití v kariérnom živote.

1. Nezaspite na vavrínoch a nájdete skvelé príležitosti

Máte za sebou školu a neviete, čo ďalej? Nenechajte sa pohltiť prokrastináciou a začnite hľadať možnosti, ako si rozšíriť svoje pracovné skúsenosti. Jednou z nich je aj absolventská prax.

Môže sa o ňu uchádzať absolvent do 26 rokov, ktorý už neplánuje študovať, nemá pravidelné zamestnanie a od skončenia jeho štúdia neprešli viac ako 2 roky. Absolventská prax sa dá zároveň získať iba vtedy, ak ste vedení na úrade práce aspoň 1 mesiac.

Ak spĺňate tieto podmienky, neotáľajte a skúste sa poobzerať po nejakej praxi. Môžete o ňu požiadať prostredníctvom žiadosti alebo si nájsť zamestnávateľa a osloviť ho s ponukou. Následne stačí podpísať zmluvu a vy môžete začať pracovať na tom, aby ste boli vo svojom odbore ešte ostrieľanejší.

2. Absolventská prax vám rozšíri obzory

Absolventskú prax, tak ako aj stáž, sa oplatí absolvovať hneď, ako je to možné. Myslite na to, že ak bude váš životopis prázdny a skúsenosti v odbore chabé, personalisti sa môžu na váš profil pozerať skepticky. Čím skôr získate prax a skúsenosti, tým lepšie. Prináša to možnosť popýtania si väčšej mzdy či nájdenia lepšej a vysnívanej práce.

Pridaj komentár

Previous post Aké inovácie vylepšili zážitky z hrania online hier?
Next post Nový Zéland Vás očarí